Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /usr/home/dergi/public_html/mambots/system/jfdatabase.systembot.php on line 115
NEF - EFMED - Hakemler İçin Yönerge

Giriş

Dil Seçimi

  • Türkçe
  • English
Hakemler İçin Yönerge Yazdır E-posta
uye_girisi.gif1. Makale değelendirmek için öncelikle sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Hakem kurulu sayfasında bulunan tüm hakemler sistemin üyesidirler.  Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsanız editör ile iletişime geçiniz. Üye girişi için soldaki Üye Girişi modülünü kullanınız. Tüm hakemler sistemin zaten üyesi oldukları için Kayıt Olmaları gerekmez.
hakem_menusu.gif2. Sisteme hakem olak giriş yaptıktan sonra sol menünün en üstünde Hakem Menüsü modülü açılmaktadır. Bu mödülden makale değerlendir seçeneğine tıklayınız.
degerlendir_linki.gif3. Makale değerlendir sayfasında size değerlendirmeniz için editör tarafından gönderilen makalelerin listesi çıkacaktır. Bu listeden değerlendirmek istediğiniz makalenin en sağında bulunan "Değerlendir" bağlantısına tıklayınız.
dosya_indir.gif4. Değerlendirmek istediğiniz makale sayfasına girdiğinizde karşınıza "Makale Detayları" ve "Makale Değerlendirme Formu" olmak üzere iki bölüm gelecektir. Makale detayları bölümünden Makaleyi kendi bilgisayarınıza indirip okuyabilirsiniz. 
degerlendirmek_istemiyorum.gif5. Eğer size gönderilen makaleyi değerlendirmek istemezseniz "Bu Makaleyi Değerlendirmek İstemiyorum" butonuna basarak bu durumu editör'e iletebilirsiniz.
kaydet.gif6. Makale değerlendirme formunu doldurduktan sonra makaleyi kaydetmelisiniz. Makaleyi "Kaydet" butonuna basarak tekrar tekrar kaydedebilirsiniz. Ancak bu kayıtlarınız editör tarafından görülmez. "Kaydet ve Bitir" butonuna bastığınızda formu son kez kaydetmiş ve editöre göndermiş olursunuz ve sistem tekrar kaydetmenize izin vermez. 
 
 
Tasarım: Serkan Çankaya © 2008